2020 Dünya Yol Bisikleti Şampiyonası başlıyor!

13 Mart 2021 0 Yazar: admin

Orhan GÜLEK – AJANSSPOR

Dünyayı tesiri altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen Dünya Yol Bisiklet Şampiyonası yarın İtalya’nın İmola kentinde başlayacak. İşte şampiyonayla ilgili ayrıntılar…

Şampiyona İtalya’da başlayacak

2020 Dünya Yol Bisiklet Şampiyonası’nda, İsviçre aktifliği koronavirüs nedeniyle iptal edildikten sonra İtalya’nın İmola kenti, yarından itibaren şampiyonaya mesken sahipliği yapacak. İmola kentinde yapılacak programda, bayan ve erkeklerin vakit denemeleri 24 Eylül’de başlayacak ve bayanlar yol yarışı da 26 Eylül Cumartesi günü yapılacak.

-24 Eylül: Bayanlar Vakte Karşı 15.35 (Eurosport 1)
-25 Eylül: Erkekler Vakte Karşı 15.35 (Eurosport 1)
-26 Eylül: Bayanlar Yol Yarışı 13.30 (Eurosport 1)
-27 Eylül: Erkekler Yol Yarışı 10:40 (Eurosport 2)

Koronavirüs yeniden gündemde

Organizatörler, 11 aktifliğe 1.200 şoförün katılmasının beklendiğini ve katılacak taraftar sayısıyla aktifliği sıhhat yetkilileri tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde inançlı bir biçimde düzenlenmeye çalışılacağını söyledi. Bu yılki yarışlar, Emilia-Romagna bölgesinde gerçekleştirilecek ve yeniden bol ölçüde tırmanışa sahip olacak.

İmola kenti, bisikletseverlerin gözdesi

İtalya’nın İmola kenti, 24-27 Eylül tarihleri ortasında yapılacak olan 2020 Dünya Yol Bisiklet Şampiyonasına konut sahipliği yapacak. İmola, İtalya’nın bisiklet dostu bölgelerinden biri olarak biliniyor.

Imola, 8000 km’lik bisiklet yolları ve toprak parkurları sayesinde atletlerden, bisikletli turistlere ve dağ bisikletçilerine kadar her cins şoföre hitap ediyor. İmola kenti, ekseriyetle düşük trafikli olması bisikletseverlerin gözdesi olmasını sağlıyor.

Yasal ihtar: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.